Svadobné obrúčky

SVADOBNÉ OBRÚČKY

Svadobné obrúčkyObrúčky

Svadobné obrúčky nie sú len obyčajným doplnkom a mnohí z nás ani len netušia, aký význam má ich nosenie. Ich kruhový tvar bez začiatku a konca značí nekonečnosť lásky a šťastia, záväznosť a ochranu pred zlými magickými silami. Nosia sa na prstenníku, o ktorom sa verí, že ním prechádza „tepna lásky“ vedúca až k srdcu.

Predchodcovia tradičných obrúčok boli z konopných motúzov, rôznych tráv, dreva a iných prírodných materiálov. Kvôli krátkej trvácnosti bolo pomerne nepraktické nosiť ich stále. Neskôr preto konope nahradilo železo ako symbol moci a napokon zlato ako symbol čistoty. Drahé kamene sa začali do nich osadzovať až v 14. storočí. S touto novinkou prišli ako prví Talianski šperkári a takto ozdobené obrúčky mali ochraňovať život i zdravie. Dovoliť si ich však mohli len bohatí ľudia a nikto iný.

Obrúčky

Vy sa pri výbere sústreďte nielen na dizajn, ale i na kvalitu, druh materiálu a či vám dobre sedia. Profesionálny klenotník dokáže hravo zistiť správnu veľkosť a bude vám vedieť dobre poradiť. Neodporúčame merať si veľkosť od oka a inými spôsobmi. V súvislosti s vyberaním je istotne rozumné skúšať prstienky v rozličných častiach dňa. Ráno bývajú prsty trochu opuchnuté. Ak trpíte alergiami a máte zmysel pre detaily, nepodceňujte ani výber materiálu. Titán málokedy alergizuje a svojou tvrdosťou sa mu zlato nevyrovná. Prsteň z volframu je schopný prežiť aj náraz kovového tĺčika na mäso a poškodiť ho dokáže azda len diamant. Najlepšou vlastnosťou platiny je pre zmenu farebná stálosť a trvalý lesk.

Určite by ste radi nosili svoje svadobné obrúčky po celý život a preto je veľmi dôležité, aby ste si vybrali také, ktoré vám budú obom vyhovovať a budú v súlade s vašou i partnerovou osobnosťou. Nemusia byť bezpodmienečne rovnaké svojim dizajnom. Pokojne môže mať každý z vás iný prstienok. Zamyslite sa, zvážte všetky vaše vlastnosti i finančné možnosti a vyberajte. My sa vám teraz pokúsime uľahčiť rozhodovanie.

Romantické osoby so zmyslom pre tradície

Tieto osoby obvykle dostávajú do vienka cit pre eleganciu, dokonalosť a nelipnú na najnovších módnych trendoch. Ich šperky sú jednoduché, tradične zdobené. Ak ste romantická dušička, z materiálov sa pre vás najlepšie hodí klasické zlato a platina. Obrúčky môžu mať vsadený i drahokam, ale maximálne jeden a pekné zaoblené tvary blízke tým klasickým, aké si pamätáme u našich rodičov a starých rodičov. Žiadna hranatosť, len nežné tvary hodné kráľovského páru.

Spontánne, veselé a tvorivé osobnosti

Slovo „jednoduchosť“ im nič nehovorí, lebo vždy majú plné hlavy nápadov. Móda je ich koníčkom, pretože milujú experimenty a hravo kombinujú jednotlivé nápadité kúsky. Tradičný zlatý prsteň ich veľmi neohúri. Keď zlato, tak skôr biele, ružovkasto sfarbené, alebo prsteň zo zlata či platiny rôznych odtieňov. Ste veselý človek? Potom vám akiste padne do oka obrúčka s nápaditým dizajnom. Gravírovaná, posadená kamienkami, alebo rôznofarebná.

Športové a dobrodružné typy

Sú praktické a presne týmto spôsobom aj rozmýšľajú. Dajú prednosť jednoduchosti pri menšej náročnosti na údržbu. V ich šperkovnici možno nájsť skôr nenápadné šperky, ktoré charakterizuje jednoduchosť a žiadny lesk. Ak si máte vybrať, vyberte si matný prstienok z bieleho zlata, titánu alebo platiny svetlej farby s pravidelným a symetrickým tvarom, bez ozdobných kamienkov. Tie by vás len znervózňovali.

Nezávislý a ambiciózny človek

Kladie veľký dôraz na kvalitu opracovania a vzhľad. Tento človek vždy kráča za svojim cieľom a zaujíma ho kariérny rast, a preto si potrpí na eleganciu a dokonalosť detailov. Žiadna skromnosť. Ako materiál sa im najviac pozdáva biele zlato, platina a titán. Avšak na rozdiel od športovo založených ľudí, ambicióznym párikom sa žiada luxusný a moderný vzhľad. Títo ľudia obľubujú šperky nadčasové, elegantné s ligotavým vzhľadom, ku ktorému im dopomáha vsadený vzácny kameň. Nemusíte voliť príliš zložité.

Aký prstienok by ste si vybrali vy?

  • Hlavne luxusný
  • Jednoznačne klasiku, žiadne kamienky a výstrelky
  • Jednoduchý na údržbu, praktický
  • Nápadito zdobený alebo ligotavý
  • Odvážny a výstredný párik

Sú vždy dokonale oblečení a sledujúc najnovšie módne trendy si vyberajú aj svoje šperky. Milujú luxus, ornamenty, výstrednosť a neznášajú nudu. Niekedy majú mierne sklony ku gýčovitosti. Ak sa pozriete medzi ich oblečenie a doplnky, nenájdete tam dva rovnaké kúsky. I v prípade, že by ich nebolo veľa, každý z nich bude jedinečný, nápadný a drahý. Pre vás najideálnejší prstienok bude nápadný až výstredný, bohato zdobený a osadený drahými kamienkami. Ideálny bude diamant.

V zásade platí, že aj šperky podliehajú móde a tá sa mení. Preto vyberajte hlavne podľa svojho vkusu a pohodlia. Svadobná obrúčka ja viac než len obyčajným doplnkom. Má vyjadrovať vaše emócie a sľub, ktorý dávate, keď si svoju milovanú osobu beriete.